Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté FanCity 2011

FanCity 2011 se krom dalších zúčastnili následující vzácní hosté.

Ohlasy FanCity 2011

Zahraniční hosté

Tony Amendola

Narodil se a žil v New Havenu (Connecticut). Promoval 1974 na Southern Connecticut State University. Graduoval 1977 na Temple University v Philadephii (Master of Fine Arts Degree). V 1978 se přestěhoval do Los Angeles. Divadlo: American Buffalo, Othello (Jago), Filumena (Domenico). V 1989 v seriálu Colombo, následovaly TV filmy. Od 1997 vedlejší, ale důležitá postava v seriálu Stagate SG-1 - Jaffský mistr Bra'tac. Filmy Kokain, Hráči, Legenda o Zorrovi..., epizodní role v seriálu CSI. Ženatý. Zájmy: italská kuchyně, kultura a jóga.


Danny John-Jules

*1960 v Londýně. Začínal jako tanečník a zpěvák, v 17 letech se poprvé objevil v pořadu SCUM. V 80. letech účinkoval v muzikálech (např: Starlight Express, ve slavném divadle Old Vic. Zpíval se skupinou Wham a s Davidem Bowiem (soundtrack k filmu LABYRINT). Svou životní roli získal po objevení Paulem Jacksonem v seriálu ČERVENÝ TRPASLÍK. Zahrál si zde památného fešáka Kocoura. Jules vydrží spolu s Craigem Charlesem jako jediný po celých 11 let u Trpaslíka ve své roli ve všech 52 dílech. Zahrál si upíra v BLADE 2, podílel se na několika menších projektech a bude pokračovat i v dalších 6 epizodách Červeného trpaslíka.


Georgina Leonidas

* 1990 v Londýně. Chodila na základní školu Preston Park ve Wembley v Londýně. Její bratr Shane (rodné jméno Dimitri) a starší sestra Stephanie jsou rovněž herci, má ještě sestru Helen. 1995-1996 hrála divadlo jako Little Cosette v Bídnících. Ve Velké Británii je známá díky postavě slečny Molly v seriálu The Basil Brush Show, kde hrála ve všech epizodách 4 sérií. V prosinci 2007 byla vybrána do šestého pokračování Harryho Pottera: Princ dvojí krve a posledních dvou dílů Harry Potter a relikvie smrti, kde hraje členku Harryho týmu Katie Bell.


Rekha Sharma

Celým jménem Rekha Shanti Sharma. Narodila se ve Vancouveru v Kanadě v rodině přistěhované z Fidži. Její otec je hinduistický kněz. Je vyznavačkou velkého indického světce a humanisty "Mata Amritanandamayi Devi". Poprvé hrála v roce 2001 v několika seriálech minirole, první příležitostí byla postava Dr. Shankar v 5 epizodách Dark Angel. Dále stojí za zmínku jedna z hlavních rolí ve filmu Jádro v roce 2003 a v 15 epizodách seriálu John Doe (Stella), v 10 ep. v Da Vinci's City Hall (konstábl Cindy Winters). Hrála také v 7 ep. Smallville (Dr. Harden). Přes další minirole se dostala až k seriálu Battlestar Galactica, kde hrála v 31 epizodách postavu Tory Foster. V 2009-11 natočila 8 ep. seriálu V a vidět ji lze i v několika dalších seriálech.


Další vzácní hosté

Juraj Herz

Významný česko-slovenský filmový tvůrce (* 1934) se vyznačuje především žánrovou různorodostí. Po debutových Sberných surovinách podle povídky Bohumila Hrabala zazářil i na poli psychologického dramatu (Znamení Raka, Petrolejové lampy), komedie (Kulhavý ďábel, Holky z porcelánu), stylizovaného romantického příběhu (Morgiana) a v neposlední řadě i pohádky s tajemnou atmosférou (Deváté srdce, Přezůvky štěstí). Na poli Hororu je Juraj Herz v české kotlině průkopníkem. Mrazivý Hitchcockovský snímek Spalovač mrtvol podle novely Ladislava Fukse, byl pro svou tématiku zavřen do trezoru. Pod jeho režií vznikla dále tajemná pohádka s hororovou atmosférou Panna a netvor, žánrový Upír z feratu, nebo mysteriózní Passage. V posledních letech jsme od něj mohli vidět duchařinu T.M.A. Filmy Juraje Herze se vyznačují budováním napětí, atmosférou, výtvarnou stylizací a specifickým smyslem pro (mnohdy černý) humor.


Jaroslav Vlach

Jeho domovskou scénou jsou Městská divadla pražská (ABC a Rokoko). Jeho herecký rejstřík je tak široký, jak různorodá byla jeho angažmá: od milovníků (které však hrál spíše nerad), přes postavy komické až po hrdiny s velkým dramatickým potenciálem (Don Juan, Merkucio v Romeovi a Julii, revolucionář Umpremas ve Sviť, sviť, má hvězdo). Příležitostně se věnuje dabingu, v sérii animovaných filmů o medvídkovi Pú namluvil například postavu oslíka Ijáčka. Ve Hvězdné bráně propůjčil svůj hlas Mistru Bra’tacovi z Chulaku.


Prof. PhDr. Petr A. Bílek, CSc.

* 1962. Po maturitě na Gymnáziu ve Vlašimi se věnoval studiím češtiny a angličtiny na FF UK. Od roku 1985 působí na katedře české a slovenské literatury, resp. ústavu české literatury a literární vědy tamtéž, od roku 2000 jako vedoucí katedry. Přispívá do řady časopisů a periodik – patří mezi ně například Tvorba, Nové knihy, Literární měsíčník, Česká literatura, Lidové noviny či Literární noviny. V roce 1989 spoluzaložil Hejno českých spisovatelů Mamut. Mezi jeho zájmy patří mimo jiné filmové série Star Wars a James Bond, kterým se z hlediska jejich ideologie a dopadu na dobové kulturní pole věnoval i ve své profesní kariéře.


RNDr. Vladimír Wagner, CSc.

* 1960. Vystudoval MFF UK v Praze, obor jaderná fyzika. V Ústavu jaderné fyziky AV ČR se zabývá především experimentálním studiem horké a husté jaderné hmoty v relativistických srážkách těžkých iontů; také se zabývá studiem spalování vyhořelého jaderného paliva. Intenzivně se věnuje popularizaci přírodních věd, zvláště fyziky v oblasti astrofyziky a jaderné fyziky, a také vyučuje na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze.