Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Gary Graham

Narodil se 7. června 1950 v kalifornském Long Beach. Navštěvoval kalifornskou univerzitu, ale pak změnil rozhodnutí a začal navštěvovat hodiny herectví.

Svůj první herecký úspěch zaznamenal v roce 1988, kdy zahrál hlavní roli ve sci-fi snímku Robot Jox. K dalším známějším patří sportovní drama Správná hra s Tomem Cruisem v hlavní roli, válečný film Tucet špinavců: Smrtelná mise, akční Poslední válečník nebo Let holubice, horror Necronomicon a další.

Také hostoval v hodně televizních seriálech. K známějším patří Detektiv Remington Steele, Hunter, Měsíční svit, Odpadlík, Diagnóza: Vražda, Ally McBeal, Drzá Jordan nebo Walker, Texas Ranger.

Jeho pravděpodobně nejznámější rolí mezi veřejností je policista Matthew Sikes v seriálové podobě sci-fi filmu Lebkouni. Seriál zaznamenal tak velký úspěch, že v roce 1995 došlo k natočení několika samostatných filmů.

Fanoušci seriálu Star Trek ho velmi dobře znají, zejména jako velvyslance Sovala v seriálu Star Trek: Enterprise a Star Trek: Voyager. Jednu z vedlejších, ale viditelných rolí ztvárnil také v úspěšném seriálu JAG (Judge Advocate General).

Je ženatý, má dceru, žije v poklidném městečku kousek od Los Angeles, kde si užívá jízdu na koni, lyžování a jízdu na horském kole, rád tráví čas s rodinou a rád létá. Zajímavostí je, že je také dobrovolníkem lyžařské hlídky, expert na střelné zbraně a instruktor vzdělávacího institutu, dobrovolný člen Americké rady pro osobní bezpečnost.