Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Gareth David-Lloyd

Velšský herec nejznámější rolí Ianto Jonese v britském televizním sci-fi seriálu Torchwood.

Narodil se 28. března 1981 v Newportu ve Walesu. Jeho první hereckou rolí byl robot ve hře na základní škole. Později se přidal k divadlu Gwent a The Dolman Youth Theatre v Newportu. Hrál například v Macbethovi, Žebrácké opeře a Jindřich V. (hlavní role). Studoval školu múzických umění v Crosskeys College v jižním Walesu. Pokračoval v Národním divadle mládeže, věnoval se herecké kariéře v The Rep College.
 
V roce 2004 hrál postavu jménem Ianto Jones v komedie/drama Mine All Mine, kterou napsal Torchwood tvůrce Russell T. Davies. Do Walesu se vrátil natáčet svoji první pravidelnou televizní roli v roce 2006. Ano, pro Doctor Who spin-off Torchwood, ve kterém hrál Ianto Jonese, člena Torchwood institutu. Objevil se ve třech ze čtyř sérií Torchwood. Ianto Jonese hrál i v epizodách seriálu Doctor Who a v audio knize Torchwood The Sin Eaters, dále v Torchwood audio dramatech Lost Souls, Asylum, Golden Age, The Dead Line, The Lost Files a The House of the Dead.


 
V roce 2009 se objevil v krátkém komediálním filmu A Very British Cover-up a zároveň jako policejní detektiv v internetovém kriminálním thrilleru Girl Number Nine.  V roce 2010 hrál v epizodě série Bill, dále jako Dr. John Watson ve videofilmu Sherlock Holmes. Účinkoval jako princ v pantomimě Popelka v Charter Theatre Preston. V červnu 2011 se objevil jako hlavní postava v Syfy filmu Faction Red: Origins založeném na videohře a v epizodě televizní show SyFy - Warehouse 13.

Web Garretha David-Lloyda

Informace o pořadech herce, cenách místenek, fotografií a podpisů najdete v Přehledu hostů nebo zde.